سلام دنیا ( Hello World )

زبان PHP رایج ترین زبان برنامه نویسی در بستر وب امروزی است. PHP بسیار رایج است زیرا به نسبت سایر زبان های MVC بنیان ( Model - View - Control ) مورد استفاده در وب مانند Phyton یا Ruby یا node.js دارای معماری بسیار ساده تری می باشد .

برعکس چارچوب های استاندارد تحت وب، یک فایل PHP در واقع یک فایل HTML رده بالا ( گسترش یافته ) می باشد، که همچنین قابلیت اجرای کدها در دورن خود فایل ( سند ) را دارد. برای مثال، ممکن است شما بخواهید با صفحه HTML ساده ای مانند زیر شروع کنید:

<html>

<head></head>

<body>

Hello !

<?php ?>

</body>

</html>

که بعدا قسمتی از یک کد PHP به آن اضافه می شود که که قرار است اجرا شود و خروجی آن به عنوان کد HTML به مرورگر ارسال شود.

توجه کنید که کد PHP که در محتوای سند قرار دارد بعد از اجرا دیگر نمایش داده نمی شود و فقط خروچی حاصل از آن به جای می ماند.

بیایید تلاش کنیم که که نام کاربری یک کاربر را به کدمان اضافه کنیم:

<?php $message= "Hello World"; ?>

<html>

<head></head>

<body>

<?php echo $message; ?> !

</body>

</html>

کد های PHP همیشه باید در بین تگ های باز و بسته PHP قرار بگیرند ( شروع تگ با php?> و پایان آن با <? ) در شروع و پایان کد PHP .

برای اجرا کدهای PHP باید از یک سرور که نرم افزار PHP روی آن نصب شده باشد استفاده کنید و یا از برنامه شبیه ساز سرور مانند WAMP روی کامپیوتر خود استفاده کنید.

برای اجرا فایل های PHP مانند کد بالا، بعد از نصب WAMP و اجرا آن به محل نصب WAMP رفته و پوشه www را پیدا کنید و فایل های خود را در آن قرار دهید و سپس وارد مرورگر شوید و در نوار آدرس مرورگر، آدرس http://localhost را وارد کنید و سپس نام فایل خود به همراه پسوندش را به آدرس بیفزایید، مانند زیر :

http://localhost/myhellofile.php

 

 

اطلاعات مطلب
نویسنده :

admin

❤️ امتیازات این مطلب : 53
تعداد بازدید : 8
ارسال شده در تاریخ جمعه 20 مهر 1397 و ساعت 20:38
دسترسی بیشتر (ابزارهای مطلب)
نوع فونت متن :
اندازه فونت متن : (اندازه متن)
رنگ متن : (مقدار هگزادسیمال رنگ)

لینک این مطلب را در سایت خود قرار دهید :
تعداد حروف بکار رفته در متن :
اشتراک گذاری :