Safe Mode یا حالت بدون خطر که هم در موبایل های هوشمند و هم در سیستم عامل های کامپیوتر های دسکتاپ وجود دارد به حالتی گفته می شود که در آن سیستم عامل با استفاده از تنظیمات اولیه فایل ها و درایور ها راه اندازی می شود .

از مزیت های این روش برای عیب یابی سیستم است ، برای مثال وقتی سیستم عامل دچار مشکلی در تنظیمات خود شود میتوانید آن را با استفاده از حالت بدون خطر یا Safe Mode راه اندازی کنید ، اگر در حالت Safe Mode کمپیوتر آن مشکل را نداشت می فهمیم که تنظیمات اولیه و درایور های دستگاه موجب این موضوع نشده اند .


در ویندوز 10 دو نسخه از حالت Safe Mode وجود دارد :

1 - Safe Mode ساده

2 - Safe Mode with Networking ( با شبکه )


این دو حالت کاملا مشابه هم هستند ، اما Safe Mode با حالت شبکه شامل راه انداز های شبکه و سرویس هایی که برای دسترسی به اینترنت و یا سایر شبکه های لازم هستند نیز می شود .برای فعال کردن حالت Safe Mode در ویندوز 10 دو راه وجود دارد .


از طریق تنظیمات


1 - در روی صفحه کلید خودتان دنبال دکمه ای که لوگوی پنجره ( لوگوی مایکروسافت ) روی آن قرار دارد بگیردید .

سپس آن کلید را به همراه کلید I فشار دهید ( Window + I ) تا بخش تنظیمات ویندوز 10 باز شود .


2 - گزینه Update & Security را انتخاب کنید و سپس گزینه Recovery را انتخاب نمایید .


3 -  در زیر گزینه Advanced Startup گزینه Restart Now را انتخاب نمایید .


4 - بعد از ریستارت شدن کامپیوتر از طریق صفحه Choose an option گزینه Troubleshoot را انتخاب کزده سپس گزینه Advanced Options و بعد از آن گزینه Startup Settings  و سپس گزینه Restart.


5 - بعد ریستارت شدن دوباره کامپیوتر شما لیستی از گزینه های را مشاهده خواهید کرد. گزینه 4 را انتخاب کرده و یا کلید F4 را فشار دهید تا کامپیوتر در حالت Safe Mode راه اندازی شود .

در صورتی که می خواهید حالت Safe Mode with Networking را برای دسترسی داشتن به اینترنت را انتخاب کنید گزینه 5 را انتخاب و یا کلید F5 را بزنید .


از طریق صفحه Sign in


1 - کامپیوتر خود را ریستارت کنید . زمانی که به صفحه Sign-in وارد شدید کلید Shift را نگه داریدو در همان حال از طریق منوی Power گزینه Restart را انتخاب کنید.


2 - بعد از ریستارت شدن کامپیوتر از طریق صفحه Choose an Option گزینه Troubleshoot را انتخاب کرده و سپس گزینه Advanced options و بعد از آن گزینه Startup Settings و سپس گزینه Restart را انتخاب نمایید .


3 - بعد ریستارت شدن دوباره کامپیوتر شما لیستی از گزینه های را مشاهده خواهید کرد. گزینه 4 را انتخاب کرده و یا کلید F4 را فشار دهید تا کامپیوتر در حالت Safe Mode راه اندازی شود .در صورتی که می خواهید حالت Safe Mode with Networking را برای دسترسی داشتن به اینترنت را انتخاب کنید گزینه 5 را انتخاب و یا کلید F5 را بزنید .

اطلاعات مطلب
نویسنده :

admin

❤️ امتیازات این مطلب : 0
تعداد بازدید : 43
ارسال شده در تاریخ دوشنبه 11 ارديبهشت 1396 و ساعت 15:36
دسترسی بیشتر (ابزارهای مطلب)
نوع فونت متن :
اندازه فونت متن : (اندازه متن)
رنگ متن : (مقدار هگزادسیمال رنگ)

لینک این مطلب را در سایت خود قرار دهید :
تعداد حروف بکار رفته در متن :
اشتراک گذاری :