سلام خدمت تمام دوستان گرامی


سیستم عامل کالی لینوکس یک جایگزین هست برای سیستم عامل بک ترک ...

سیستم عامل بک ترک نسخه قدیمی تر سیستم عامل کالی هست ، در اصل کالی لینوکس همون بک ترکه منتها نسخه جدیدش . سازندگان بک ترک از سال 2014 به بعد و بعد از ساخت BackTrack 5 R3 به این فکر افتادن که ورژن جدید بک ترک رو بر پایه لینوکس دبیان بنا کنند و از اون به بعد این ورژن رو آپدیت کنن برای همین کالی لینوکس متولد شد .


سیستم عامل کالی لینوکس یک سیستم عامل متن باز بر پایه دبیان هست که مخصوص تست نفوذ و امنیت ساخته شده ، این سیستم عامل دارای بیش از 300 ابزار تست نفوذ هست که از مهم ترین هاشون میشه به Metasploit framework و یا Armitage و maltego و ... نام برد . و در دنیای هک کسی نیست که این سیستم عامل رو نشناسه .


این سیستم عامل رو میشه در کنار ویندوز هم نصب کرد و یا میتونید با استفاده از نرم افزار های مجازی ساز که بهترینشون VM Ware هست این سیستم عامل رو به صورت مجازی روی ویندوز نصب کنید .


این سیستم عامل دارای دو حالت Live و install هست ، که در حالت لایو نیازی به نصبش نیست و میتونید به صورت زنده ازش استفاده کنید ولی هر عملی که در این حالت انجام بدید ذخیره نمیشه .

بنابراین بهتره نصبش کنید .


توی این فیلم که به جرئت میتونم بگم کامل ترین فیلم آموزش نصب کالی لینوکس روی vm هست یاد می گیرید چه طور این سیستم عامل رو روی ویندوز داشته باشید ..


برای دیدن فیلم به ادامه مطلب برید ...

اطلاعات مطلب
نویسنده :

admin

❤️ امتیازات این مطلب : 193
تعداد بازدید : 93
ارسال شده در تاریخ جمعه 19 شهريور 1395 و ساعت 8:32
دسترسی بیشتر (ابزارهای مطلب)
نوع فونت متن :
اندازه فونت متن : (اندازه متن)
رنگ متن : (مقدار هگزادسیمال رنگ)

لینک این مطلب را در سایت خود قرار دهید :
تعداد حروف بکار رفته در متن :
اشتراک گذاری :