هیچ سیستم عاملی از ویروسی شدن در امان نیست و اندروید نیز مانند تمامی سیستم عامل ها ممکن است ویروسی شود. پس از ویروسی شدن سیستم باید قبل از هر اتفاقی ویروس را از دستگاه خود حذف کنید.

 

در این مطلب آموزش حذف ویروس اندروید را برای شما آماده کرده ایم.

 

برای حذف ویروس اندرویدی از دستگاه خود باید پنج گام را طی كنید:

گام اول:
گوشی یا تبلت خود را در حالت Safe Mode قرار دهید. این كار مانع از اجرای برنامه‌ های كاربردی شخص سومی كه حاوی بد افزار هستند میشود.
 
در بسیاری از دستگاه‌ ها شما میتوانید با فشردن كلید روشن و خاموش به گزینه‌ های Power دسترسی داشته باشید.


سپس با فشردن و نگاه ‌داشتن Power Off گزینه Safe Mode ظاهر خواهد شد كه با انتخاب این گزینه، دستگاه مورد نظر را به حالت Safe Mode تغییر حالت دهید.


توجه داشته باشید زمانی كه در حالت Safe mode باشید در قسمت پایین سمت چپ صفحه نمایش باید Safe mode را ببینید.


گام دوم:
منوی Settings را باز كرده و گزینه Apps را انتخاب نمایید و مطمئن شوید كه تب Downloaded را مشاهده میكنید.


اگر شما نام ویروسی كه گوشی یا تبلت اندرویدی شما به آن آلوده شده است را نمیدانید در لیست موجود به دنبال برنامه ‌هایی باشید كه آنها را به ‌شخصه نصب نكرده ‌اید و یا نباید روی دستگاه شما اجرا شوند.
 
گام سوم:
روی آیكون برنامه كاربردی مخرب ضربه بزنید تا صفحه اطلاعات برنامه كاربردی باز شود، سپس گزینه Uninstall را انتخاب كنید.
 
در بیشتر موارد این تنها كاری است كه میتوان برای حذف ویروس انجام داد، اما در بعضی موارد ممكن است شما دكمه Uninstall را غیر فعال ببینید و توانایی انجام فرایند بالا را نداشته باشید. علت این مهم به دلیل قرارگیری ویروس در حالت Administrator دستگاه است.
 
گام چهارم:
از منوی Apps خارج شوید و وارد Settings و سپس Security و در نهایت Device Administrators شوید. در اینجا شما میتوانید برنامه ‌های كاربردی كه در حالت Administrator قرار دارند را مشاهده كنید.
 
فرآیند بسیار ساده است، كافی است تیك برنامه ‌ای كه میخواهید حذف كنید را بردارید. حال به گام سوم بازگردید و برنامه مورد نظر را Uninstall نمایید.
 
گام پنجم:
پس از حذف ویروس از گوشی یا تبلت اندرویدی، تنها كاری كه باید انجام دهید راه‌ اندازی مجدد دستگاه و خروج از حالت Safe Mode خواهد بود.


پس از انجام اقدامات بالا هم‌ اكنون بهترین زمان است تا داده‌های مهم موجود در دستگاه خود را پشتیبان‌ گیری كنید و یك ضدویروس اندرویدی برای محافظت در برابر ویروس‌های احتمالی روی دستگاه خود نصب كنید.

اطلاعات مطلب
نویسنده :

admin

❤️ امتیازات این مطلب : 0
تعداد بازدید : 33
ارسال شده در تاریخ یکشنبه 19 ارديبهشت 1395 و ساعت 16:32
دسترسی بیشتر (ابزارهای مطلب)
نوع فونت متن :
اندازه فونت متن : (اندازه متن)
رنگ متن : (مقدار هگزادسیمال رنگ)

لینک این مطلب را در سایت خود قرار دهید :
تعداد حروف بکار رفته در متن :
اشتراک گذاری :